Частина 1. Дослідно-промислова експлуатація системи автоматизації закупівель
У нашому випадку, під дослідно-промисловою експлуатацією слід розуміти експлуатацію системи Замовником, коли в системі вже працюють навчені користувачі, проводять реальні торгові процедури з вибором постачальника. А результати торгів вже можуть використовуватися для прийняття бізнес-рішень. При цьому автоматизована інформаційна srm система APS SMART ще не прийнята в повну експлуатацію Замовником і знаходиться у зоні відповідальності Постачальника рішення, який оперативно вносить зміни, доопрацювання, оптимізує конфігурацію модулів або налаштувань.
Іншими словами, дослідно-промислова експлуатація – це генеральна репетиція перед фінальним запуском. Її основні цілі – виявлення технічних помилок, випробування системи під навантаженням, коригування налаштувань, оцінка системи на стабільність та оцінка можливостей майбутнього розвитку.
Як це відбувається у нас при впровадженні srm системи командою APS? Класика:
1. Розгортаємо тестову версію системи;
2. Заповнюємо разом із Замовником файл з інформацією щодо сервісних налаштувань (довідники, права доступів, моделі процесів, маршрути і тому подібне);
3. Налаштовуємо і тестуємо роботу системи згідно до інформації, яку надав Замовник (процеси, моделі, маршрути і тому подібне);
4. Переносимо всю роботу на продуктивну версію. З цієї миті відбувається умовний “перехід” до дослідно-промислової експлуатації;
5. Паралельно навчаємо користувачів Замовника роботі в системі. Щодо термінів, дослідно-промислова експлуатація може бути різною у різних Замовників, залежно від складності робіт з налаштування під спеціалізацію Замовника.
У будь-якому разі, незалежно від того чи пройшла вона за 1 день або за 1 місяць, важливим є успішний результат на цьому етапі.
Про такі аспекти впровадження системи автоматизації закупівель, що дуже яскраво себе проявляють саме на етапі дослідно-промислової експлуатації, як: баланс залучення персоналу в процес, аналіз зробленого і оперативне (пере)налаштування в системі, кастомізація системи під бізнес-процеси Замовника, моніторинг змін в регламентах Замовника, навчання персоналу, а також підготовка плану “Б” у випадку форс-мажорних обставин, – ми розповімо у нашій наступній статті.