Представляємо кейс проекта, що був реалізований для торговельної мережі. Наш замовник – відомий рітейл-оператор (FMCG) вважається одним з інноваційно орієнтованих на ринку.
Цей проект – «класична» автоматизація закупівель через тендери. І це той випадок, коли почали з невеликої автоматизації окремого закупівельного процесу (проведення тендерів), потім оцінивши вигоди і можливості, оптимізували проект враховуючи специфіку потреб саме для свого випадку.
Незважаючи на наявність у нашого замовника декількох універсальних систем управління, SRM APS SMART була обрана для управління закупівлями. Зазначимо, що мова йде не про закупівлі FMCG товарів (баїнг) для кінцевого споживача, а про закупівлю послуг, товарів і робіт для потреб і розвитку самої торгової мережі.
У нашому програмному продукті APS SMART, крім основних процесно функціональних модулів, є величезна кількість комбінованих фішок, які дуже корисні в сенсі особливої бізнес потреби або бізнес специфіки. І це був саме такий випадок.
В цьому проекті, крім задіяного «класичного» модуля Тендери, була розроблена можливість обліку не цінових критеріїв для оцінки послуг. Позаяк наш замовник активно розширює свою мережу, веде багато робіт з будівництва та облаштування своїх об’єктів, наймає персонал, закуповує роботи і послуги для всієї мережі, можливість враховувати додаткові чинники, крім цінових стало важливим з метою оптимізації витрат.
Ще один цікавий міні-кейс в рамках проекту: застосування категорійних практик в закупівлях послуг / робіт / товарів категорії А. В системі створена можливість акумуляції пропозицій від постачальників, анкетування, оцінка, і акредитація для участі в закритих тендерах по цій категорії. Таким чином замовник мінімізує ризики роботи з неперевіреними (ненадійними) постачальниками для генпідрядів.
Звичайно, крім цільових завдань щодо поліпшення закупівель, були і стратегічні завдання – централізація закупівель, їх прозорість та контрольованість.
В результаті, крім виконання стратегічних завдань, власників порадувала ще й хороша економія – 6% або 25 млн.грн. (за 2 роки) і це тільки по обраних категоріях закупівель (основні засоби, послуги та роботи).
Статті по темі:
Методика категорійного менеджменту як інструмент підвищення ефективності у закупівлях