Нещодавно ми розповіли початок історії по кейсу нашого клієнта – компанії-переробника і виробника харчової продукції. Проект стартував з консалтингу закупівель, переріс у повну реорганізацію закупівельної діяльності (було створено Окремий підрозділ з управління закупівлями), а умовним завершенням проекту стала комплексна автоматизація закупівель.
Нагадаємо, наш клієнт має широку організаційну структуру (холдинг). До його складу входить кілька дочірніх компаній по 10-20 підрозділів у кожному. На той момент, кожне ДП і навіть кожен відділ закуповувався окремо, системності не було, як і стандартів закупівель. Складно уявити, але узгодження закупівель відбувалося в паперовому вигляді. Робота з постачальниками велася децентралізовано і «дуже» локально, а оцінку постачальників робили в журналі ручкою.
Ситуація ускладнювалася ще й повним «зоопарком» облікових систем. Така картина досі традиційна на нашому ринку: у кожного ДП або структурної одиниці компанії своя облікова. І часто ці облікові системи або самописні або неліцензовані. Тому нашим колегам, крім виконання проектних процедур по налаштуванню SRM для управління закупівлями, довелося інтегруватися з 8 (!) різними обліковими системами замовника, а 9й інтеграцією була як «вишенька на торті» – інтеграція з WMS системою для контролю складських залишків. Інтеграційні процеси були розроблені таким чином, що б не перевантажувати ІТ-ресурси замовника. Наша система APS SMART налаштована так, що забирає і віддає дані тільки по тим номенклатурам, що знаходяться в роботі, без зайвого “номенклатурного сміття”.
Минуло три роки. Замовник задіяв усі модулі SRM APS SMART – покрив автоматизацією весь ланцюжок закупівель від потреби до замовлення. Крім зведення в одну систему всіх закупівель за всіма підрозділами, він отримав повний нерозривний процес закупівель, вибудовані цикли закупівель, зв’язок закупівельних планів з планами виробництва і планами продажу (що дуже важливо для виробничого переробного підприємства). І, відповідно, повну прозорість по всьому ланцюгу закупівель та його контроль, а також централізоване управління постачальниками з відповідними багатофакторними інструментами. А Окремий підрозділ з управління закупівлями за цей час вийшов на правильні обсяги закупівель, затвердив свій авторитет, як підрозділ, що не тільки вміє економити, а й генерує прибуток в стратегічному плані розвитку Холдингу.
Стаття по темі: Закупівлі в сфері харчової промисловості: не тільки тендером єдиним.