Цифровізація поступово досягла практично всіх сфер нашого життя, і бізнес-процеси закупівель, як важлива складова загального процесу виробництва, не є виключенням. Законодавчо визначений термін “електронної системи закупівель” має на увазі інформаційну систему, що складаєтся з порталу (бази даних) PROZORRO та її авторизованих електронних торгівельних майданчиків, та створена з метою забезпечити безперешкодний доступ до будь-якої информації щодо об’явлених та проведених публічних (державних) закупівель (ЗУ “Про публічні закупівлі” № 922-VIII). У професійному сенсі, закупники під електронною системою закупівель часто розуміють автоматизовані системи управління закупівлями, що мають на меті отримання фінансової вигоди та зменшення ризиків від мінімізації людського впливу, зокрема, на тендерні, та загалом на всі пов’язані закупівельні процедури. Така автоматизація займає чимало часу та коштує недешево, в зв’язку з чим рішення про вибір системи потребує виваженого підходу та зрозумілих критеріїв вибору.
26.03.19 відбулося чергове засідання Клубу закупівельників на тему “Електронні системи закупівель. Переваги та недоліки». Представники нашої Компанії взяли участь у панельній дискусії Клубу.
Питання, що обговорювалися:
- Як вибрати електронну систему “під себе”? На які критерії важливо звертати увагу?
- Складнощі впровадження. Що робити, якщо в компанії чинять опір?
- Інструменти оцінки ефективності та результативності.
- Для кого тендерні майданчики must have, а кому краще залишитися в офлайн?
- Як цифровізація вплине на конкуренцыю в тендерах?
Досвідом впроваджень електронних систем ділилися спікери: Дмитро Марченко – Начальник відділу закупівель групи компаній Smart Energy, Наталія Подгорна – Начальник відділу корпоративних та комерційних закупівель в компанії Lifecell Ukraine та Роман Кравець – Начальник управління закупівель агропромхолдингу Астарта-Київ. |
Електронні закупівлі – вже звична і необхідна реальність сьогоднішнього дня, тому всі питання, що обговорювалися на заході були актуальними і для замовників, і для постачальників автоматизованих рішень. Цінним є те, що запрошені спікери ділилися своїм власним досвідом, тобто вся інформація була «з перших вуст»: особливості вибору систем, складнощі підготовки, процес впровадження, результати, можливості розвитку та масштабування, тощо.
Наголошувалося, що важливими факторами вибору системи для замовника є досвід постачальника автоматизованого рішення, можливість забезпечити якісну технічну та клієнтську підтримку, простота роботи для користувачів у системі, можливість інтеграції такого рішення у корпоративні облікові системи.
Звичайно, слухачів цікавили також результати та вигоди, які отримали компанії від автоматизації своїх закупівель.
У тих компаніях, де автоматизований повний цикл закупівель, результати були дуже потужними: щорічна економія на закупівлях, окупність автоматизації за 1-2 місяці після впровадження, а також повний контроль всіх закупівель у розрізі “від одиничного факту закупівлі до всього пулу по підрозділу компанії або загалом по холдинговій структурі”.
Ми як розробники і постачальники автоматизованої системи закупівель APS SMART, на 100% згодні з вищезазначеним. Питання автоматизації широке, часто не просте, але там де є професіоналізм, розуміння і бажання змін – є й позитивні результати.
Повну інформацію про можливі результати, терміни та етапи впровадження електронної системи закупівель ви отримаєте від експертів команди APS – автоматизуйте електронні закупівлі та приєднуйтесь до лідерів ринку!