Ви продаєте папуг? Так! Продаєте оптом. Тільки складно продати відразу все 300 шт.!
APS Smart Вам допоможе! Йдемо по процесу: створили аукціон на продаж всієї партії папуг. І, про щастя, на першому турі RFx у Вас з’явилося три покупці – наприклад, Київський зоопарк, Луцький зоопарк і Зоопарк о. Джерсі (EU). Усім потрібні папуги, але всім потрібна різна кількість.
Зоопарк Джерсі хоче купити 200 папуг, київським треба 120, а луцький просить якихось 50 пташок.
У другому турі, це закритий Аукціон, контрагенти починають торги. Зоопарк Джерсі хоче купити по 300 доларів, Київський готовий заплатити 800 доларів, а у Луцького грошей не багато, готові платити по 100 у.о.
Після закінчення торгів пріоритетним переможцем вважається той покупець, який дав велику ціну за одиницю товара, тобто папугу, незалежно від того, на який обсяг/кількість він зробив заявку.
Крім автоматичного розподілу обсягів за найкращою ціною, є можливість ручного розподілу в разі, якщо необхідно перерозподілити іншим способом пропозиції контрагентів. Скажемо чесно, іноді треба враховувати й інші фактори.
Отже, в підсумку, Київський зоопарк (і де тільки гроші беруть) забрав найдобірніших птахів в повному обсязі (120 шт.), на другому місці – зоопарк Джерсі (купив 170 шт. із 200 у заявці), а Луцьку Ви продали решту 10 шт. (перерозподіливши в ручному режимі останній обсяг).
Дана схема автоматичного або напівавтоматичного поділу обсягів може бути використана в різних галузях, особливо там, де треба продати великі обсяги (газ / нафту / ліс і т.п.), пропозицій/покупців багато, але обсяги закупівель невеликі.
Гм … цікаво, яким папугам пощастило більше: київським, луцьким або ж джерсійським?